• Kwiecień 2023

24 kwietnia 2023r.  w ramach podsumowania zajęć ,, Koleżeństwo a przyjaźń’’, pedagog szkolny wspólnie z uczniami klasy III stworzyli symbolikę przyjaźni i koleżeństwa  z klocków Lego.

Pamiętajmy :

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”.

Antoine de Saint-Exupéry

Twierdzenie Pitagorasa

Na zajęciach matematyki uczniowie klasy siódmej poznawali twierdzenie Pitagorasa. Na lekcji wykorzystano modele wydrukowane na drukarkach 3D, dzięki czemu uczniowie mogli w przekonujący sposób zapoznać się z dowodem na twierdzenie Pitagorasa. Dzięki modelom 3D lekcja stała się bardziej atrakcyjna, a jednocześnie pomogły one w szybszym zrozumieniu nowo poznawanych treści matematycznych.

Kartki wielkanocne dla seniorów

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami własnoręcznie wykonali kartki wielkanocne dla emerytowanych pracowników naszej szkoły. Podczas zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z wykorzystaniem Drukarki 3D przygotowali również pisanki i zajączki wielkanocne. Przygotowane upominki tuż przed świętami wraz z życzeniami przekazali naszym kochanym seniorom.

14 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się apel związany z rocznicą chrztu Polski. Został on przygotowany prze panie Renatę Grzyb i Małgorzatę Padjasek. Przedstawienie uatrakcyjnił występ Mai Grandy , która akompaniowała na gitarze do piosenki wykonywanej przez naszych uczniów. Wykorzystany do tego został statyw zakupiony w ramach „Laboratoriów przyszłości”. Oprócz tego uroczystość uwieczniono za pomocą kamery uzyskanej z w/w programu.