• Wydarzenia przedszkolne 2023/2024

• 29.04.2024 16:49
        • 22.04 dzieci świętowały Dzień Ziemi. Oprócz uczestniczenia w apelu szkolnym dzieci postanowiły upiększyć nasz szkolny ogródek za oknem  sadząc rośliny ozdobne. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.
        • Izba pamięci.

• 15.04.2024 13:58
        • W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy Izbę Pamięci, która znajduje się w naszej szkole. Cały ubiegły tydzień rozmawialiśmy z dziećmi o tym jak ponad 100 lat temu wyglądała wieś a jak wygląda teraz. To był świetna okazja do pokazania dzieciom jak kiedyś wyglądały sprzęty do uprawy pola czy "sprzęt kuchenny", który kiedyś znajdował się w "chałupach".
        • Olimpiada Matematyczna

• 08.04.2024 16:49
        • W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbyła się "Gminna Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna" dla dzieci z rocznika 2017. Z każdej szkoły wytypowano dwoje dzieci, które zmagały się z zadaniami matematycznymi z innymi kolegami ze swoich roczników. Do udziału w olimpiadzie przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Obszy, Olchowcu, Babic oraz z Zamchu. Z naszej szkoły do Babic pojechały: Julia Siebielec oraz Kornelia Voznyi. Olimpiada zakończyła się z sukcesem dla dzieci ze szkoły Podstawowej w Olchowcu- serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie w Biłgoraju!
        • Powitanie WIOSNY

• 15.04.2024 17:21
        • Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest 21 marca. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z zaproszonymi uczniami z klas I-III postanowily przegonić Zimę paląc słomianego chochoła. Kukłę  samodzielnie stworzyły dzieci z zerówki-było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Wszystkie dzieci udały się nieopodal szkoły, by tradycji stało się zadość! Marzanna spłonęła a zaraz potem wyszło piękne, wiosenne słońce. Ze śpiewem na ustach oraz kolorowymi gaikami-maikami wróciliśmy do szkoły. Tak więc WIOSNO WITAJ!Prosimy rozgość się u nas na dobre ;)
        • Zakładamy ogródek na parapecie

• 20.03.2024 17:41
        • Nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia! Razem z dziećmi postanowiliśmy założyć ogródek żeby móc obserwować przyrodę z bliska ;). Mali ogrodnicy spisali się na medal! Dzięki pomocy rodziców, którzy zaopatrzyli dzieci w nasiona przeróżnych warzyw, kwiatów, doniczek i wszystkiego co potrzebne jest do założenia ogródka możemy cieszyć się pięknym, wiosennym ogródkiem na naszym klasowym parapecie.