• Wydarzenia przedszkolne 2023/2024

• Dzień Kota u przedszkolaków.

• 23.02.2024 08:56
        • Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego. Dzień ten ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

W naszej grupie wspólnie z Panią Agnieszką z biblioteki szkolnej zorganizowaliśmy Dzień Kota na wesoło i kreatywnie. Dzieci miały za zadanie po odgłosach (miauczeniu)  odnależć gościa, który nas odwiedził. Jak się okazało był to pluszowy kotek. Poznaliśmy piosenkę o kotkach, były zabawy ruchowe oraz plastyczne- nasza klasa została udekorowana przepięknymi pracami dzieci.
        • Dzień Popcornu

• 11.02.2024 18:24
        • Według kalendarza świąt nietypowych 19 stycznia przypada Dzień Popcornu. My również postanowiliśmy taki dzień poświętować. Dowiedzieliśmy się z czego powstaje popcorn oraz w jaki sposób- wspólnie na kuchni szkolnej przygotowaliśmy sobie taką przekąskę. Później to już było tylko oglądanie ulubionych bajek i rozkoszowanie się smakiem popularnej przekąski!

• 11.02.2024 18:18
        • W styczniu przypada bardzo ważne święto jakim jest Dzień Babci i Dziadka. W tym roku nasze przedszkolaki przez cały styczeń zapraszali chętnych dziadków oraz babcie do wspólnego spędzenia czasu, posłuchania bajek czytanych przez swoich kochanych dziadków czy rozmowach o ulubionych zabawach oraz zabawkach z czasów dzieciństwa dziadków. Bardzo się cieczymy, że na nasze zaproszenie odpowiedzieli dziadkowie Olka, Antosia oraz Julci ;)

DZIĘKUJEMY!
        • Kulig oraz "Księża górka"

• 22.01.2024 14:24
        • 12.01 nasza klasa dzięki uprzejmości rodziców wybrała się na kulig po najbliższej okolicy. Przejechaliśmy saniami przez wieś oraz wjechaliśmy do lasu gdzie dzieciaki mogły pobawić się na śniegu oraz skosztować ciepłej herbatki oraz zjeść kabanosy. Szukaliśmy również tropów zwierząt leśnych oraz wypatrywaliśmy samych zwierząt-udało nam się wypatrzeć kuropatwę oraz zobaczyć tamę bobrów. Następnie pojechaliśmy  na tzw. "Księżą górkę" gdzie mieliśmy okazję pozjeżdzać na workach wypchanych sianem, jabłuszkach czy nawet samej pupie ;) Radości nie było końca! Pobyt na świeżym powietrzu, ruch oraz zabawa z rówieśnikami to jest dobry przepis na wspaniały humor i dobre zdrowie! POLECAMY!
        • Wigilia klasowa.

• 21.12.2023 14:49
        • W dniu dzisiejszym tj. 21.12.2023r. wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy klasową Wigilię. Rodzice przynieśli pyszności ze swoich domów i tym samym mogliśmy usiąść przy pięknym stole wypełnionym potrawami wigilijnymi. Wspólnie pomodliliśmy się oraz wraz z życzeniami przełamaliśmy się opłatkiem. Był to bardzo mile spędzony czas w gronie naszej rodziny jaką tworzymy w naszej klasie.

Dziękuję wszystkim za obecność.