• Maj 2023

• Wykorzystujemy hostię z drukarki 3D na lekcji religii.

W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie klasy piątej wydrukowali hostię, która później posłużyła jako pomoc w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej w klasie drugiej i trzeciej.

Tkanki roślinne - obserwacje mikroskopowe.

Uczniowie klasy piątej na lekcji biologii przygotowali samodzielnie preparaty do obserwacji budowy roślin oraz ich tkanek. Prace w terenie umożliwił nam przenośny mikroskop pozyskany w ramach programu # Laboratoria Przyszłości.

Ułamki zwykłe w klasie 4

W maju na zajęciach matematyki uczniowie klasy 4 wkroczyli w świat ułamków zwykłych. W poznawaniu pojęć i różnych zagadnień z ułamków pomogły nam pomoce dydaktyczne wydrukowane na drukarce 3D. Części koła były doskonałą pomocą do poznawania najważniejszych właściwości ułamków. Uczniowie poznawali co to jest licznik i mianownik, interpretowali ułamek jako część całości oraz porównywali ułamki zwykłe.

Uczniowie bardzo chętnie i z zaangażowaniem pracowali i wykonywali zadania wykorzystując dostępne pomoce.

Długopisy 3D - Mapa Polski

W maju  uczniowie klasy trzeciej podczas zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia,  wykorzystując długopisy 3D wykonali kontury mapy Polski. Z pomocą Pana Wiesława Nieściora praca przebiegała sprawnie, a efekt końcowy jest wspaniały. Kontury mapy są  wykorzystywane  jako pomoc dydaktyczna  podczas zajęć  edukacji przyrodniczej.