• Luty 2023

•            Matematyka w życiu codziennym – projektowanie i wykonanie budowli.

Podczas zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia  uczniowie klasy III projektowali i wykonywali budowle wykorzystując klocki konstrukcyjne. Budowle powstawały według instrukcji lub według własnych pomysłów. Uczniowie łącząc znakomitą zabawę z nauką rozwijającą wyobraźnię, zbudowali wspaniałe konstrukcje, które wykorzystywali do kreatywnych zabaw podczas przerw oraz podczas zajęć technicznych i przyrodniczych.

21 lutego 2023 r. uczniowie klasy VII na zajęciach plastyki w grupach budowali konstrukcje- instalacje z klocków konstrukcyjnych Energia odnawialna, Budowa pojazdów, Budowa maszyn. Zbudowali wiatrak oraz dwa pojazdy. Pracowali z wielkim zaangażowaniem a efekty ich pracy można obejrzeć w galerii. W tym zadaniu udało nam się połączyć naukę z zabawą.

W poniższym linku filmik w budowy konstrukcji dotyczący Energii odnawialnej

Energia odnawialna

Akcja „Babeczkowy tłusty czwartek w klasie piątej”
        z wykorzystaniem kamery i aparatu fotograficznego.

Uczniowie klasy piątej postanowili wykorzystać sukces akcji z ubiegłego roku szkolnego poprzez upieczenie babeczek i sprzedaż ich obok swojej klasy wykorzystując do tego tłusty czwartek i zorganizowali akcję pt” Babeczkowy tłusty czwartek w klasie piątej”. Najpierw na zajęciach z wychowawcą przygotowali plakaty reklamujące akcję, co zostało uwieńczone na zdjęciach. W domu wspólnie z rodzicami upiekli babeczki, które sprzedawano obok klasy w dniach 16 i 17 lutego 2023r.  Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem a całą akcję reklamową tego wydarzenia i sprzedaż udokumentowano filmem nakręconym kamerą i zmontowanym przez uczniów klasy. Pieniądze zebrane ze sprzedaży tj. 769,40 zł. postanowiono wykorzystać na wspólny klasowy wyjazd.

Poniżej link do filmu relacjonującego "Babeczkowy tłusty czwartek klasy 5" nakręcony przez uczniów klasy 5
        i zmontowany przez ucznia tejże klasy Marcela Żmijana.
        Babeczkowy tłusty czwartek klasa V

Dnia 6 lutego 2023 r. klasa V w ramach podsumowania zajęć  ,,Jak być asertywnym ?’’ przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego , wykonała symbole asertywności.  Zajęcia przy użyciu długopisów  3 D  stały się bardziej atrakcyjne i motywujące uczniów do pracy       i podejmowania nowych,  trudniejszych wyzwań.

W lutym uczniowie klas VI i VII tworzyli prace z wykorzystaniem drukarki 3 D. Na zajęciach kreatywnych pod opieką nauczyciela informatyki wydrukowali sowy oraz breloki- zawieszki do kluczy. Na zajęciach plastyki pokolorowali je z wykorzystaniem lakierów i farb w sprayu. Uczniowie klasy VII stworzyli ze swoich prac mini instalację ,,Sowia Kolonia”.