• Wrzesień 2022

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).Laboratoria Przyszłości oferują uczniom nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia edukacyjne, rozwija zainteresowania i umiejętności młodzieży oraz może służyć do przygotowania i organizacji różnych konkursów, a także imprez szkolnych i środowiskowych.

• Laboratoria Przyszłości
      • Kontynuujemy naszą przygodę w Laboratoriach Przyszłości!

• We wrześniu aktywnie rozpoczęliśmy pracę ze sprzętem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Wszyscy uczniowie zostali zapoznani z zasadami używania sprzętu podłączonego do prądu elektrycznego, zasadami BHP przy pracy z urządzeniami wytwarzającymi ciepło. Uczniowie zapoznają się z robotami, które „przybyły” do naszej szkoły, drukarką 3D i długopisami 3D.

Nowoczesny sprzęt fotograficzny i kamera towarzyszą nam przy okazji wszystkich wydarzeń szkolnych: rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie klas pierwszych.

Przeprowadzono szkolenie z przewodniczącymi zespołów przedmiotowych na temat wykorzystania pomocy na wszystkich lekcjach. Udostępniono dostęp do strony internetowej  educhmura.pl na której są scenariusze lekcji, możliwość zapisania się na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli dotyczące obsługi pozyskanych pomocy dydaktycznych  w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Nasze pomysły na wykorzystanie długopisów 3D

Podczas zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie klas I -VIII poznawali zasady działania drukarki oraz długopisów 3D, które pojawiły się w naszej szkole. Na początek przy pomocy długopisów 3D wykonali proste prace własnego projektu lub wykorzystali szablony. Wszyscy  z wielkim zaciekawieniem i entuzjazmem podeszli do zadania wykazując się kreatywnością i wyobraźnią przestrzenną oraz sprawnością manualną.

Oto nasze prace