• Styczeń 2023

• Lekcja historii w klasie IV z wykorzystaniem długopisów 3D, klocków LEGO i klocków konstrukcyjnych

30.01.2023r. na lekcji historii przeprowadzonej przez Mirosławę Wróbel uczniowie kl. IV projektowali herby dla swoich rodzin. Symbolika herbów dotyczyła nazwisk, imion lub zajęć członków rodziny. Uczniowie pracowali indywidualnie – tworzyli herby wykorzystując długopisy 3D, klocki LEGO i klocki konstrukcyjne. Zajęcia uwieczniono na fotografiach.

„Już KARNAWAŁ włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!”

Uczniowie klasy II na zajęciach z techniki pod kierownictwem p. T. Grandy wycinały i kolorowały maski karnawałowe, a z kolei na zajęciach kreatywnych z p. W. Nieściorem za pomocą długopisów 3 D wykonywały ozdabianie.

W dniu 14 I 2023 roku na zabawie choinkowej dzieci zaprezentowały się w pełnej okazałości. Poniższe zdjęcia zrobione za pomocą aparatu fotograficznego  lustrzanka Canon są tego dowodem.

Lekcja języka polskiego w klasie VII z wykorzystaniem kamery

Lekcję przeprowadziła pani Mirosława Wróbel 11 stycznia 2023r. Uczniowie kl. VII podczas omawiania lektury. A Mickiewicza „Dziady cz. II” poznali obrzęd dziadów. Na lekcji zastosowano metodę dramy wykorzystując naturalną umiejętność ucznia wchodzenia w role. Uczniowie wchodzą w świat fikcji, w którym mogą zaprojektować swoje zachowanie, pozy i wcielić się w kogoś zupełnie innego. Jedną ze scenek dramy uwieczniono na filmie za pomocą kamery. Nagrane przedstawienie w linku ponizej:
        Klasa VII przedstawienie

Dzień Babci i Dziadka Klasa I

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.  W tym roku przypada on podczas ferii zimowych. Mimo to uczniowie klasy I podczas edukacji technicznej oraz zajęć rozwijających kreatywność  wykonali własnoręcznie  dla seniorów magiczne okulary. Do wykonania upominków użyli długopisów 3D zakupionych w ramach projektu   #LaboratoriaPrzyszłości.

Lekcja języka polskiego w kl. IV z wykorzystaniem długopisów 3D

12 stycznia 2023 r. na lekcji języka polskiego pod kierownictwem Małgorzaty Padjasek w ramach podsumowania lektury ,,Opowieści z Narnii" kl. IV za pomocą długopisów 3D wykonywała rekwizyty związane z tą właśnie książką. Znalazły się wśród nich: prezenty, które święty Mikołaj ofiarował bohaterom powieści, miecz użyty w bitwie przez Piotra, bałwanek czy też choinka.

Lekcja plastyki w  klasie ,, V"

11 stycznia 2023 r. uczniowie klasy V na zajęciach plastyki tworzyli kompozycje zamknięte. Mieli do wyboru dwa tematy ,,Pająk w sieci” i ,,Motyl na kwiatku”. Z wykorzystaniem długopisów 3D, z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych szablonów, stworzyli pierwowzory owadów przedstawionych na poszczególnych pracach.

Lekcja języka niemieckiego w klasie VII

z wykorzystaniem długopisów 3D - Kraje ,,DACHL”.

Uczniowie klasy VII na lekcji języka niemieckiego pracowali nad przybliżeniem najistotniejszych informacji o krajach Europy, w których mówi się po niemiecku. Podczas realizacji projektu wykorzystali długopisy 3D z programu # Laboratoria Przyszłości.

Sudoku – gra logiczna na zajęciach wyrównawczych z matematyki

Dnia 2 styczna uczniowie na zajęciach wyrównawczych z matematyki uzupełniali wydrukowanymi figurami brakujące elementy na kartach pracy sudoku, pamiętając o podstawowej zasadzie, że figury w żadnym z rzędów nie mogą się powtarzać. Uczniowie dzięki grze ćwiczyli umysł, pamięć i logiczne myślenie. Uczyli się koncentracji, skupienia oraz patrzeć na sytuację z różnych perspektyw i kreatywnie reagować, przy czym świetnie się bawili.