• Rok szkolny 2021/2022

• NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE SŁOWA JANA PAWŁA II

24.10.2022 11:43

Jan Paweł II potrafił prosto i precyzyjnie opisywać najistotniejsze kwestie etyczne i społeczne, problemy z zakresu doktryny wiary i życia Kościoła. Niektóre fragmenty papieskiego przesłania funkcjonują obecnie jako popularne cytaty, uniwersalne wskazówki, złote myśli i aforyzmy.

Nasza szkoła w związku z 30. rocznicą nadania imienia zorganizowała plebiscyt na najbardziej inspirujacy cytat z wystąpień naszego Patrona Jana  Pawła II. Wyboru można było dokonać spośród następujących cytatów:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali..”

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.

„Dekalog jest jak kompas na burzliwym morzu, który umożliwia nam trzymanie się kursu i dopłynięcie do lądu”.

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

„Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”.

„Miejcie odwagę żyć dla miłości, Bóg jest miłością”.

Głosowanie przeprowadzono  wśród uczniów szkół imienia Jana Pawła II
      z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej i szkół Gminy Obsza.
      Większością głosów uczniowie wybrali cytat

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
      Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu.
      Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom z całego serca  życzymy aby  słowa te motywowały Was  do działania i dodawały otuchy w codziennym życiu.

• DROGA KRZYŻOWA Z JANEM PAWŁEM II.

24.10.2022 11:42
      W dniu 1 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę śmierci naszego Patrona uczestnicząc aktywnie w drodze krzyżowej w kościele. Uczniowie klas IV-VIII przygotowali rozważania poszczególnych stacji a treścią było życie i nauczanie Jana Pawła II.
    • KĄCIKI PATRONA

24.10.2022 11:42
      W ramach przygotowań do obchodów 30. rocznicy nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II we wszystkich klasach zostały zaktualizowane  Kąciki Patrona.

CHOINKA DLA JANA PAWŁA II

24.10.2022 11:40
      Szkolną choinkę w tym roku zadedykowaliśmy Naszemu Patronowi. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wykonaniu aniołków  zaprojektowanych przez Panią Krystynę Puźniak. Aniołki w kolorach papieskich przepięknie prezentowały się na choince.
    • DĘBY UPAMIĘTNIAJĄCE JANA PAWŁA II I STEFANA WYSZYŃSKIEGO.

24.10.2022 11:38
      22 listopada 2021 r.Pani Dyrektor Edyta Jeleń, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Wujda oraz przewodniczący klas : Natan Duda, Filip Żmijan, Radosław Jagielski, Emilia Granda, Marcel Żmijan, Amelia Hałasa, Kacper Granda, Wiktoria Wołoszyn, Emilia Broda  uczestniczyli w  uroczystym sadzeniu dębów upamiętniających 100 rocznicę urodzin Patrona Szkoły Jana Pawła II i beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego.