• Aktualności

          • Uroczystość Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Uroczysta akademia, upamiętniająca Święto 3 Maja w naszej szkole, odbyła się 30 kwietnia. Uczniowie klasy IV, V i VII przygotowali montaż słowno-muzyczny opowiadający o wydarzeniach historycznych związanych z uchwaleniem najważniejszego dokumentu w państwie demokratycznym, jakim jest Konstytucja. Ten szczególny dzień uczcili wierszem, piosenką i tańcem .

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia - Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki - Ziemi.

            22 kwietnia obchodzimy ,,Dzień Ziemi”. Uroczystość z tej okazji przygotowali uczniowie  klasy VII i VI, mottem apelu w naszej szkole był krótki, ale jakże bardzo głęboki w swojej treści wiersz znanej poetki - Wisławy Szymborskiej:

             „Najwyższą formą materii jest człowiek - Ziemi mieszkaniec.

            Najwyższą formą istnienia - świadome jego działanie.

             Najwyższą formą działania - walka o pokój tej Ziemi.

             Najwyższą formą tej walki - siłami walczyć wspólnymi.”

                    Prowadzący, w pierwszej kolejności skłonili  widzów do refleksji nad tym, czy nasze działania i wybory, których dokonujemy na co dzień, nie przyczyniają się do pogarszania kondycji Ziemi, przypomnieli o znaczeniu segregacji odpadów oraz zagrożeniach środowiska, do których doprowadza działalność człowieka. W drugiej części uczniowie obejrzeli film edukacyjny, w którym podsumowano naszą wiedzę na temat ochrony środowiska. Na koniec widzowie obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów kl.VI  ,, Pani Ziemia”, która nawiązywała do tematyki działań proekologicznych i uświadamiała, że działając wspólnie, każdy z nas może chronić naszą planetę Ziemię.

          • Wizyta Clowna Waldusia w naszej szkole!

          • W środę 24.04.2024r. miło bylo nam gościć artystę - Clowna Waldusia, który od lat rozbawia dzieci swoimi charakterystycznymi występami, interaktywnymi pokazami i magicznymi sztuczkami. Jego wizyta w naszej szkole była nie tylko wspaniałą rozrywką, ale także zachętą do nauki! 

          • Akcja "Żonkile" - 81 rocznica powstania w getcie warszawskim

          • Już po raz dwunasty Muzeum POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Jej celem jest rozpowszechnianie symbolu żonkila oraz szerzenie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności i potrzebę dialogu ponad podziałami.  Wśród powstańców, walczących w getcie warszawskim był Marek Edelman. Polityk, działacz społeczny pochodzenia żydowskiego. To właśnie jego gest sprawił, że symbolem powstania stały się żółte żonkile. "Żonkile" symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. W naszej szkole również rozdawane były  papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku.

          • Jedziemy dalej!

          • W czwartek 19.04.24 w Obszy odbył się kolejny etap zawodów w piłce nożnej, gdzie niesiona zwycięstwem drużyna dziewcząt 7-8 reprezentująca naszą szkołę zanotowała kolejne zwycięstwo w mocnym stylu pokonując konkurencję z Chmielka, tym samym zapewniając sobie awans na kolejny etap zawodów. Reprezentacji chłopców 4-6 zabrakło niewiele gdyż tylko jedna bramka dzieliła ich od awansu a ich bilans meczowy to jedna porażka oraz jedno zwycięstwo po bardzo zawziętych meczach. 

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł matematyczny"

          • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” (sesja jesienna), który odbył się 14 grudnia 2023 roku.

            Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. Każdy uczeń rozwiązywał test jednokrotnego wyboru składający się z 21 zadań o różnym stopniu trudności.

            Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki.

            Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie:

            klasa 2

            Martyna Żmijan laureat, 10 miejsce w kraju

            klasa 3

            Dawid Majcher laureat, 23 miejsce w kraju

            klasa 4

            Wiktoria Kowal laureat, 20 miejsce w kraju

            Radosław Jagielski laureat, 26 miejsce w kraju

            klasa 6

            Michał Wojcieszko laureat, 22 miejsce w kraju

            Marcel Żmijan laureat, 24 miejsce w kraju

            Kacper Danaj laureat, 26 miejsce w kraju

            klasa 8

            Kacper Granda laureat, 12 miejsce w kraju

            Gabriel Giza laureat, 16 miejsce w kraju

            Gabriel Kozimala laureat, 17 miejsce w kraju

            Bartosz Świerzko laureat, 21 miejsce w kraju

            Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę.

          • Nauka poprzez sport czyli zawody gminny w piłce nożnej

          •    12 kwietnia 2024 r na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Obszy odybyły się zawody gminne w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w 4 kategoriach: Chłopcy 4-6, dziewczęta 7-8, chłopcy 7-8 a także reprezentacja "Tymbark" z klasy V. Rozgrywki rozpoczęły się od eliminacji "Pucharu Tymbark" gdzie nasza reprezentacja musiała uznać znaczącą przewagę gospodarzy, którzy pewnie pokonali nasz zespół. Kolejny mecz był niezwykle wyrównany i to rzuty karne przesądziły o awansie dziewcząt do kolejnego etapu. Chłopcy z kategorii 7-8 również walczyli zaciekle o miejsce na podium jednakże po cieżkim spotkaniu również musieli uznać wyższość drużyny gospodarzy. Dryżuna chłopców 4-6 pewnie wygrała swój mecz tym samym zapewniła sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek.  Gratulacje wszystkim sportowcom za udział i zdobyte lokaty. Opiekunowie: Pani Agnieszka Czuryło, Pan Paweł Zwoliński.

          • Szkolne Obchody Święta Chrztu Polski

          • Historycy przyjęli, że 14 kwietnia 966 roku, w Wielką Sobotę Mieszko I przyjął chrzest. Wydarzenie to uznano za symboliczny początek polskiej państwowości. W 2019 roku Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski jako święto państwowe. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali uroczystą akademię, podczas której przypomniane zostały najważniejsze zagadnienia związane z przyjęciem chrztu przez Polskę. Mieliśmy okazję obejrzeć film "Chrzest Polski", a także posłuchać jak brzmi oficjalny hymn tego wydarzenia. Na koniec Amelia z klasy VII przeczytała fragment książki Andrzeja Krzysztofa Torbusa " O państwie księcia Mieszka i koronie króla Chrobrego"

          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • W 84 rocznicę Zbrodni Katyńskiej zebraliśmy się na apelu przy Dębie Pamięci, który posadzilismy dla upamiętnienia przodownika Piolicji Państwowej z Narola Pawła Grzesika, zamordowanego w 1940 roku. Odśpiewalismy hymn Polski, wysłuchaliśmy najważniejszych informacji dotyczących tamtych wydarzeń. Nastepnie minutą ciszy oddaliśmy hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

          • Opowieści o Egipcie.

          • W dniu 9.04.2024r. w murach naszej szkoły zagościł podróżnik Mateusz, który bardzo ciekawie i z humorem opowiadał ciekawostki o Egipcie. Uczniowie poznali zarówno starożytną historię tego kraju, jak i jego współczesną kulturę i sztukę. Prezentowane przez niego filmy z odbytej podróży przeplatane były dowcipnymi komentarzami, angażowaniem dzieci w liczne zabawy i przebieraniem w egipskie stroje.

             Wszyscy wspaniale się bawili, a jednocześnie był to czas ciekawej nauki historii, geografii i kultury egzotycznego dla nas państwa.

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji w bibliotece szkolnej dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały baśni pt: Księżniczka na ziarnku grochuoraz uzupełniały karty pracy z zadaniami . Dla wszystkich uczniów naszej szkoły zorganizowane zostały konkursy plastyczne.

          • Pasowanie na czytelnika

          • 22 marca w gronie czytelników naszej biblioteki powitaliśmy uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej - wypożyczanie książek oraz systematyczne rozwijanie umiejętności czytania.

            Uczniowie klasy I dowiedzieli się, jak należy dbać o ksiażki. Odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość dotyczącą bohaterów baśni i bajek.

            Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na koniec zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiatkę uczniowie otrzymali dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

          • KIERMASZ WIELKNOCNY

          • Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej

            im. Jana Pawła II w Zamchu składają serdeczne podziękowania dla mieszkańców z Parafii p.w. Św. Jozafata w Zamchu za życzliwość i ofiarność w datkach podczas kiermaszu wielkanocnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby  Fundacji „Żyj” im. Marty Szynal , Hospicjum im. „Małego Księcia”, Fundacji „Słoneczko” i Fundacji „ Zdążyć z pomocą” pod opieką których są uczniowie naszej szkoły. Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy  

            9933 zł.

            Składamy, także podziękowania dla księdza Proboszcza za przychylność oraz umożliwienie zorganizowania kiermaszu przy kościele parafialnym. Szczególne podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich z Zamchu za pomoc w organizacji i przygotowanie kiermaszu.

          • Pies ,,Kłaczek"

          • W dniach 20 -23 lutego w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę na leczenie ,,Kłaczka"- bezdomnego psa.

            Przekazaliśmy Stowarzyszeniu ,,Lubaczowskiej Serce Dla Zwierząt " 630 zł. 

            Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

             

          • 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

          • W naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki świętowaliśmy z uczniami  klas 0– II oraz VI.

            Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na osoby z Zespołem Downa, ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie ich praw do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Uczniowie obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne z udziałem osób z Zespołem Downa, przekonali się , że takie osoby nie są wykluczone ze  środowiska,  a wręcz odwrotnie mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, a także nauczycielami.

            Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa.

          • "Cała Polska Czyta Dzieciom"

          • Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jest to kampania społeczna zachęcająca do regularnego czytania bajek i książek dzieciom. Czytanie uczy, pobudza wyobraźnię i ciekawość świata. Jest bardzo ważnym elementem nie tylko w rozwoju emocjonalnym, ale też kulturalnym i moralnym dziecka.

            Akcja przeprowadzona została przez członków Samorządu Uczniowskiego w ramach współpracy z biblioteką szkolną. Uczennice klasy VII czytały bajki i fragmenty książek młodszym kolegom z oddziału przedszkolnego i klas I - III.

          • DROGA KRZYŻOWA Z JANEM PAWŁEM II

          • Jan Paweł II prawie codziennie odprawiał Drogę Krzyżową– jeszcze od czasów krakowskich. Wiedział dobrze, że kto chce być prawdziwie uczniem Chrystusa, powinien wziąć krzyż i pójść za Nim. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowywało Ojca Świętego na inną drogę – drogę dźwigania krzyża w całej posłudze papieskiej. Widzieliśmy tę drogę cierpienia i przybicia do krzyża. Ileż było stacji Jego krzyżowej drogi? Nie wiemy dokładnie, ale bardzo wiele. Można by z tego ułożyć wiele dróg krzyżowych, w których wędrował za Jezusem. W dniu 22 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w drodze krzyżowej w kościele pw. św. Jozafata w Zamchu, wspominając naszego Patrona. Rozważania poszczególnych stacji nawiązywały do nauczania i wydarzeń z życia  świętego Jana Pawła II.

            Święty Janie Pawle II, dziękujemy za całą historię twojego życia. 

          • Wycieczka do Rzeszowa

          • We wtorek- 19 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w fascynującej wyprawie do Centrum Nauki Łukasiewicza oraz do kina Helios. To był dzień pełen nauki, rozrywki i niezapomnianych wrażeń!

            Centrum Nauki Łukasiewicza to miejsce, w którym nauka staje się przygodą! Nasi uczniowie mieli okazję odkrywać tajemnice nauki poprzez interaktywne wystawy, doświadczenia oraz eksperymenty. Spacerując po salach pełnych ciekawostek, poznawali nowe fakty i zgłębiali tajniki nauk przyrodniczych, technologii i wielu innych dziedzin. Atmosfera była niesamowicie inspirująca, a uczniowie mieli okazję zadawać pytania i eksplorować świat nauki w praktyczny sposób.

            Po intensywnym i pełnym wrażeń pobycie w Centrum Nauki Łukasiewicza, grupa młodszych i starszych uczniów  udała się do kina Helios na seans filmowy. To był idealny moment na relaks po intensywnych doświadczeniach naukowych. Oddział przedszkolny i klasy I-III oglądali "Kung Fu Panda 4" a klasy IV-VIII "Za duży na bajkę 2"-  uczniowie mogli cieszyć się nie tylko doskonałą rozrywką, ale również dyskusją na temat przesłania i walorów artystycznych prezentowanego dzieła.

            Cała wycieczka była nie tylko źródłem wiedzy, ale również okazją do integracji grupy oraz rozwijania zainteresowań. 

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wycieczce. Mamy nadzieję, że ta wyprawa zapadnie na długo w pamięci naszych uczniów i zainspiruje ich do dalszego odkrywania świata nauki i kultury.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

          • 12 marca Światowy Dzień Matematyki

          • 12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki.

            W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. 

            W ramach  Dnia Matematyki uczniowie klasy IV - VII rozwiązywali różne łamigłówki i zadania matematyczne. Natomiast uczniowie klasy VIII zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi i udostępnionymi w prezentacji pod hasłem „12 marca to ważna data…” przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Udział w grze miał na celu pokazać, że matematyka może być przyjemna, dawać radość oraz wywoływać pozytywne emocje. Dla uczniów tegoroczna zabawa była ciekawą odmianą w nauce matematyki, a także okazją przypomnienia ważnych dat historycznych.

            Dzień Matematyki był świetną okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności.