• Andrzejki młodszych klas

• Hokus-pokus, czary mary

co nas czeka- nie do wiary!

Czas zabawę zacząć już,

Dzisiaj jest dzień wróżb!

• Szkolne Przygody Gangu Mocniaków

• Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wzięły udział w edukacyjnej inicjatywie "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków",  która wspiera ich rozwój i pomaga wypracować właściwe nawyki żywieniowe. Celem programu było przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia. Realizację programu rozpoczęliśmy od przygotowania plakatu przedstawiającego talerz zdrowego żywienia, czyli 5 grup produktów potrzebnych do kompletnego i zbilansowanego odżywiania. Natomiast dzisiaj w szkole zorganizowaliśmy Dzień Kulinarnych Mocniaków, którego kluczowym elementem  było wspólne przygotowanie posiłku. Dzieci miały przestrzeń do smakowania, wąchania, dotykania oraz kulinarnego eksperymentowania i przede wszystkim do świetnej zabawy :)

Dziękujemy rodzicom za wielkie zaangażowanie!

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada 2023 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Główne motto akcji brzmiało: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja mała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

W tym dniu uczniowie rozwiązywali różne zadania i karty pracy w których była wykorzystywana tabliczka mnożenia oraz logiczne myślenie.

Podczas przerw uczniowie klasy czwarte przepytywali uczniów oraz pracowników szkoły z tabliczki mnożenia.

Z okazji tej akcji dla uczniów klasy czwartej odbył się konkurs „Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia”, a jego zwycięzcą został Radosław Jagielski.

• Liga Robotów

• Uczniowie klasy VIII w ramach zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia  przystąpili do zadania konkursowego, którego celem jest zbudowanie robota i zaprogramowanie  go. Do rozwiązania zadania konkursowego zgłosili się wszyscy uczniowie klasy. Samodzielnie budują swojego robota, piszą program który określa trasę poruszania się urządzenia. Kapitanem drużyny wybrano Bartosza Świerzko.

• Święto Odzyskania Niepodległości obchody gminne

• W dniu 11 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach gminnych uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwia Majcher, Kacper Danaj, Michał Wojcieszko, Marcel Żmijan, Franciszek Gulczyński, Mateusz Sędłak.

• Pożegnanie Pani Mirosławy Wróbel

10 listopada to dla naszej społeczności szkolnej bardzo wyjątkowy dzień. Dzień, w którym odbyło się pożegnanie Pani Mirosławy Wróbel. Uczniowie przygotowali apel, w którym wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność za wiele lat pracy w Szkole Podstawowej w Zamchu. W krótkiej prezentacji zabrali przyszłą emerytkę na wycieczkę w przeszłość. Pod koniec uroczystości Pani Dyrektor, uczniowie, nauczyciele i rodzice gorąco podziękowali za trud włożony w edukację i sukcesy uczniów naszej szkoły.

• 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

• W piątek- 10.11.2023r. przeżywaliśmy w naszej szkole dzień upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11:11 społeczność szkolna odśpiewała uroczyście "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się tym samym do akcji: „Szkoła do hymnu”.

W następnej części uczniowie przygotowali inscenizację przedstawiającą burzliwe losy naszego kraju. Dzięki naszym zdolnym aktorom mogliśmy zobaczyć wydarzenia związane z: obozem szlachty, zagrabieniem Polski przez Rosję, Prusy i Austrię, walką państw zaborczych, zrywami powstańczymi oraz z największym zwycięstwem- odzyskaniem niepodległości. W drugiej odsłonie akademii uczniowie podzielili się swoim pomysłem na patriotyzm- zaprezentowali swoje talenty poprzez pokaz taneczny oraz koncert piosenek patriotycznych.

• Znicz dla Jana Pawła II

• W tym roku obchodzimy 77 rocznicę święceń kapłańskich Naszego Patrona. Święcenia kapłańskie Karola Wojtyły miały miejsce w dniu, w którym – jak sam napisał – zwykle tego sakramentu się nie udziela: 1 listopada obchodzimy bowiem Uroczystość Wszystkich Świętych i cała liturgia Kościoła jest nastawiona na przeżycie tajemnicy Świętych Obcowania i przygotowanie do Dnia Zadusznego. O wyborze tego dnia zdecydowały okoliczności. Kard. Adam Sapieha zdecydował o dalszych studiach Karola Wojtyły w Rzymie, dlatego wyświęcił go na kapłana w prywatnej kaplicy arcybiskupów krakowskich w pałacu przy ul. Franciszkańskiej. Rocznicę święceń kapłańskich Naszego Patrona tradycyjnie uczciliśmy zapalając znicze przed tablicą upamiętniającą nadanie imienia Jana Pawła II naszej szkole.

• "Przerwa na czytanie"

• Już kolejny raz dołączyliśmy do ciekawej akcji czytelniczej! W tym roku odbyła się bowiem IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".  30 października 2023 roku był tym dniem w naszej szkole, kiedy każdy z nas mógł się zaczytać w ulubionej opowieści literackiej. I znów mogliśmy się przekonać, że czytanie jest super!