• Współpraca z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Biłgoraju

• W dniu 16.02.2023r. po raz kolejny zostały przeprowadzone zajęcia przez pracownika poradni w naszej szkole, tym razem dla uczniów klasy VI o tematyce :

Jak skutecznie się uczyć ?

Czy można uczyć się tak, by się nauczyć? Nauczyć tak, by zapamiętać? Można!!

Na te, i inne pytania odpowiadała psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Biłgoraja.  Uczniowie wykazywali się dużą wiedzą na ten temat, chętnie uczestniczyli w rozmowie i wykonywali zadania. Uczniowie klas VII i VIII mieli okazję skorzystać z zajęć w styczniu.

Dziękujemy serdecznie za współprace!

• Walentynki metodą ,,lapbooka''

• Dnia 14 lutego uczniowie klas IV, V i VIII wykonali lapbooki w ramach lekcji języka angielskiego poświęconej lekcji kulturowej z okazji Walentynek. Dzięki własnoręcznie przygotowanej książeczce/teczce/broszurce uczniowie łatwiej przyswoili i uporządkowali wiedzę o tym wydarzeniu oraz mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością.

• Walentynki  2024

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego czczono jako patrona zakochanych. W tym dniu ludzie na całym świecie przekazują sobie wyrazy miłości, sympatii, piszą listy lub obdarowują się drobnymi upominkami.

W naszej szkole przedstawiciele SU zorganizowali ,,Pocztę Walentynkową”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy mogli wrzucać kartki z wyrazami sympatii, miłości, szacunku do uprzednio przygotowanej skrzyneczki. 14 lutego cała korespondencja została dostarczona przez członków SU do adresata.

• Bal Przebierańców w młodszych klasach

• Zgodnie z tradycją Karnawał kończy się we wtorek przed Środą Popielcową- w związku z tym dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 hucznie zakończyli ten karnawałowy czas urządzając Bal Przebierańców. Dzieci przygotowały, przepiękne, kreatywne oraz barwne stroje i prezentowały je podczas wspólnych zabaw. Jak zawsze możemy liczyć na wspaniałą pomoc rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla naszych Przebierańców :)

• Choinka szkolna 2024r.

• Tradycyjnie w karnawale w szkołach odbywają się bale choinkowe. W dniu 25  stycznia uczniowie naszej szkoły razem z  swoimi rodzicami oraz nauczycielami mieli okazję w takim balu uczestniczyć. Zabawa taneczna dla uczniów cieszyła się dużą popularnością. Impreza została zorganizowana we współpracy Rady Rodziców, nauczycieli oraz  Samorządu Uczniowskiego. Najpierw bawili się młodsi uczniowie, potem starsze klasy szkoły podstawowej.  Dziękujemy Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek oraz słodkie upominki. Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami :)