• Warsztaty z robienia slimów oraz pokaz baniek mydlanych!

• 22.02.2023r. był dla uczniów klasy I, III, oddziału przedszkolnego oraz Magdy z klasy VI dniem pełnym wrażeń! Odwiedziła nas pani Emilka, animatorka z Powerlandu w Biłgoraju i dzięki niej dzieci miały okazję uczestniczyć w niesamowitym widowisku, jakim był aktywny pokaz baniek mydlanych oraz samodzielne wykonanie slimów.

Uczniowie z przygotowanych przez panią materiałów przygotowali kolorowe masy plastyczne, które z powodzeniem można było ugniatać i rozciągać. Sprawiło im to wiele radości. Dzieci mogły zobaczyć kolorowe bańki różnej wielkości  – od największych do najmniejszych, a także bańki dymne i ogniowe – pojedyncze i skupione w malowniczych ciągach. Hitem kończącym ten magiczny pokaz był numer „człowiek w bańce”. Dzieci  wchodziły do specjalnie przygotowanej obręczy, a prowadząca przy użyciu ogromnego koła tworzyła wielką bańkę, zamykając dzieci w środku. Na koniec dzieci zabrały swoje masy plastyczne w specjalnych pudełkach do domu na pamiątkę.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zasponsorowanie tego pokazu oraz pani animatorce za przeniesienie dzieci do magicznego świata baniek oraz slimów!

• Walentynki 2023r.

• Przedstawiciele SU zorganizowali w bieżącym roku „Pocztę Walentynkową”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy naszej szkoły mogli przez cały tydzień wrzucać kartki z wyrazami sympatii, miłości, szacunku do uprzednio przygotowanej skrzyneczki. 14 lutego cała korespondencja została dostarczona przez członków SU do adresata.

• „Ferie z książką”

Przed feriami Biblioteka Szkolna zorganizowała akcję czytelniczą polegającą na wypożyczeniu na okres wypoczynku zimowego co najmniej 4 książek. Wypoczynek z ciekawą książką to przecież wspaniała przygoda!

W akcji tej wzięło udział 29 uczniów z klas I – VIII . Spośród nich wylosowano 5 nagród książkowych . Nagrodzonym gratulujemy !

• Dzień Bezpiecznego Internetu - Wtorek 7 lutego 2023

• Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu rozpoczął się od wspólnych warsztatów dla klas  I-III zorganizowanych przez Klub Młodego Programisty na temat  "Bądź bezpieczny w Internecie!" . Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość wspólnej pracy z osobą prowadzącą warsztaty, udzielali odpowiedzi na pytania i rozwiązywali zadania. Przez wspólną pracę nabyli umiejętności w jaki sposób powinni  zachowywać się w Sieci Internet. Utrwalili swoją wcześniej poznaną wiedzę na innych lekcjach.

W pozostałych klasach na zajęciach rozwijających kreatywność omówiony został temat Bezpieczeństwa w Sieci Internet. Uczniowie wykonywali prezentację na temat „Bądź Bezpieczny w Sieci Internet”. Nauczyciel prowadzący zajęcia przypomniał uczniom o właściwym zachowaniu się w sieci i zasadach bezpiecznego korzystania z zasobów Sieci Internet. Poruszono temat danych wrażliwych.