• Europejski Dzień Sportu- międzynarodowe święto ruchu!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego to wielkie międzynarodowe święto ruchu. Tegorocznym tematem ESSD był: "Joy in Sport and Physical Activity" (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan miał na celu zapewnić dzieciom radosne doświadczenie, w którym mogły się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie. Oddział  przedszkolny oraz klasy I-III aktywnie wzięli udział w tym wydarzeniu poprzez wykorzystanie  filmów przygotowanych zgodnie z koncepcją edukacji w ruchu, wykorzystanie ruchowych kart pracy a także zapewnionych przez wychowawców innych wyzwań ruchowych.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Zapraszamy do obejrzenia relacji :)

• NARODOWE CZYTANIE 2023

• 11 września nasza szkoła ( jak co roku ) wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Narodowe Czytanie". W tym roku pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie zaprezentowali słuchaczom fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

• Festiwal Pieśni Patriotycznej "Echo niesie"

• W środę- 27.09.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Echo niesie" Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych oraz promocji produktów marki „Dobre z lasu”. Na potrzeby tego festiwalu uczniowie klasy VIII, IV i III stworzyli zespół w składzie: Maja Granda, Alicja Wróbel, Radosław Jagielski, Nikola Grzeszczuk oraz Krystyna Zaremba. Zaprezentowali oni dwa utwory "Piechotę" oraz "Szary mundur".

Zachęcamy do odsłuchania piosenek.

• Zbiórka karmy dla zwierząt

•                               Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza

wszystkich uczniów

do

ZBIÓRKI KARMY

DLA PSÓW I Kotów

która zostanie przekazana

Biłgorajskiemu Stowarzyszeniu    Opieki Nad Zwierzętami "Podaj Łapę".

ZBIÓRKA BĘDZIE TRWAŁA

OD 02.10 DO 06.10.2023

Prosimy o przynoszenie karmy do wychowawców

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 20 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, a poprzedziła je kampania wyborcza. W tym roku rywalizowały ze sobą dwie kandydatki:

Maja Granda kl. VIII i Oliwia Majcher kl. VII

Po przeliczeniu głosów oddanych przez uczniów klas I – VIII okazało się, że  przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Maja Granda, natomiast Oliwia Majcher została jej zastępcą.

Gratulujemy!

•                                                              ,

W Dniu 17 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu przystąpili do  ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Fundacja ,,Nasza Planeta’’ już kolejny raz mobilizuje ludzi dobrej woli, do zadbania o środowisko w najbliższej okolicy. Uczniowie klasy VI zebrali śmieci z terenów  przylegających do naszej szkoły, boiska, placu zabaw oraz najbliższych ulic. Dzieci z młodszych klas zadbały o czystość i porządek w salach lekcyjnych i zapleczach.

• Rajd pieszy uczniów klas I-III

• W poniedziałek (18.09.2023r.) uczniowie klas I-III wzięli udział w rajdzie pieszym poprzez malowniczy teren leśny prowadzący na Głuchy. Podczas wędrówki niektórzy zaprezentowali swoje niezwykłe talenty i odnajdywali dorodne okazy grzybów, oczywiście wcześniej sprawdzone przez panie wychowawczynie :) Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców dzieci cieszyły się ogniskiem i przygotowanymi słodkościami. Oprócz swobodnego czasu integracji z grupą nie zabrakło również takich ważnych treści jak: postawy proekologiczne czy historia okolicznych miejsc pamięci.

Jednogłośnie postanowiono o kontynuacji podobych rajdów w przyszłości!

• Rajd rowerowy

• Dnia 18 września uczniowie klasy piątej i szóstej pod opieką wychowawców i rodziców wybrali się na rajd rowerowy na Borowe Młyny nad Tanwią. Podczas rajdu dzieci integrowały się ze sobą i poznawali historię najbliższej okolicy. Odbyło się również wspólne ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki wspaniałej pogodzie oraz pomocy w organizacji ze strony rodziców to był świetny dzień.

• Pokaz historyczny - Powstanie Styczniowe

• W dniu 14 września naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna z pokazem historycznym dotyczącym Powstania Styczniowego. Aktorzy umundurowani i uzbrojeni na wzór „powstańców styczniowych” przedstawili bardzo ciekawa prelekcję dotyczącą tych dramatycznych wydarzeń z historii związanych z utratą przez Polskę niepodległości w XVIII wieku, rozbiorami oraz podejmowanymi próbami jej odzyskania w wieku XIX.

Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem wykorzystywanym w Powstaniu Styczniowym, mogli też prowadzić pozorowaną walkę  z wykorzystaniem repliki broni.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Dnia 4 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku. Tę uroczystość rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Kolejnym etapem było powitalne spotkanie z Panią dyrektor, na którym uczniowie zostali zapoznani ze swoimi wychowawcami oraz salami lekcyjnymi. Na koniec uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i owocnej pracy w nadchodzącym 2023/2024 roku szkolnym.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego oprócz artystycznych i wokalnych występów artystycznych naszych uczniów zostały wręczone nagrody i dyplomy dla wyróżniających się osób – uczniów oraz rodziców. Uczniowie klasy ósmej oficjalnie pożegnali się z naszą szkołą. To koniec pewnego etapu w ich życiu, ale to również czas na nowe wyzwania i przygody. Życzymy wszystkim bezpiecznych, wymarzonych i pełnych relaksu wakacji.