• Wydarzenia przedszkolne 2023/2024

• Zakładamy ogródek na parapecie

• 20.03.2024 17:41
        • Nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia! Razem z dziećmi postanowiliśmy założyć ogródek żeby móc obserwować przyrodę z bliska ;). Mali ogrodnicy spisali się na medal! Dzięki pomocy rodziców, którzy zaopatrzyli dzieci w nasiona przeróżnych warzyw, kwiatów, doniczek i wszystkiego co potrzebne jest do założenia ogródka możemy cieszyć się pięknym, wiosennym ogródkiem na naszym klasowym parapecie.
        • Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym

• 20.03.2024 17:33
        • W dniu 12 marca 2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Wspólnie z dziećmi, które uszęszczają do oddziału przedszkolnego oprowadziliśmy naszych gości po szkole. Wspólnie pobawiliśmy się na sali gimnastycznej, zwiedziliśmy m.in.:bibliotekę szkolną, jadalnię, szatnię. Dzieciom spodobała się sala w której bawimy się oraz uczymy na co dzień. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami wykonały "odznakę przedszkolaka", którą na pamiątkę zabrały do domu.
          To był dzień pełen emocji, zabawy, uśmiechu, troszkę strachu ;) Mimo niewielkiego lęku, który towarzyszył małym gościom myślę, że zaliczą ten dzień do udanych ;).
          Do zobaczenia we wrześniu ;)

• 08.03.2024 16:29
        • 8 marca przypada Dzień Kobiet. w naszej klasie już można powiedzieć tradycyjnie- świętowaliśmy wszyscy. Jedna z mam przygotował dla wszystkich dzieci przepyszne ciasto- za które bardzo dziękujemy i  z uśmiechami zasiedliśmy do uczty ;) Jeszcze raz wszystkim kobietkom-tym małym i tym większym życzymy samych radosnych dni- nie tylki 8 marca ;)
        • Tydzień z dinozaurami

• 08.03.2024 16:24
        • W pierwszym tygodniu marca obchodziliśmy z dziećmi Tydzień z dinozaurami. Dzieci poznały różne gatunki oraz nazwy tych niesamowitych i tajemniczych gadów. Poprzez różne zajęcia plastyczne, muzyczne rozbudzialiśmy swoją ciekawość oraz wyobraźnię. Dzieci wykonały szkielet T-Rexa oraz odwzorowywały pterodaktyle z plasteliny. Nasza klasa zamieniła się w epokę lodowcową a dzieci w paleontologów, którzy zaciekle odzukiwali szczątki pradawnych gadów w skutej lodem klasie ;)
        • Czyste powietrze wokół nas- program antynikotynowy

• 08.03.2024 16:30
        • W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny przystąpiły do  programu  ,,Czyste powietrze wokół nas", który jest jednym z narzędzi służących do realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy.

Cele programu:

-   uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata

-  zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego

-  wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego

-  zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów

-  zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie rodziców z założeniami programu na spotkaniu rodziców.

Koleją formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci,składający się z 5 zajęć warsztatowych:

1. Wycieczka, spacer po okolicy.
          2. „Co i dlaczego dymi?”.
          3. „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”.
          4. „Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?”
          5. „Jak unikać dymu papierosowego?”

Prace plastyczne wykonane podczas zajęć dydaktycznych i zabaw plastycznych, zostały zaprezentowane na wystawie w naszej salij, które świadczyły o wielkim poziomie wiedzy dzieci i ich wrażliwości.