• Rok szkolny 2021/2022

• Klasa IV

• Akcja Żonkile 2022

Akcja „Żonkile” to ważny projekt społeczno – edukacyjny, przypominający o powstaniu w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Co roku organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. W jej obchody włączyła sie tez społeczność naszej klasy.

Żółty żonkil stał się symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Związany jest z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznicę powstania składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Dzień bez Plecaka

"Dzień Bez Plecaka" to ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom popuścić wodze fantazji. Zabawa jest prosta - trzeba przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka trzeba użyć... No właśnie, tutaj kreatywność może być ogromna!

A jak pokazali uczniowie naszej klasy za plecak  może posłużyć wiele rzeczy. Ta kreatywność została nagrodzona wśród uczniów klas IV-VI trzy najbardziej kreatywne plecaki przypadły dla naszej klasy.

Dzień Chłopaka i Dzień Kobiet

8 marca to Dzień Kobiet, 30 września to  - Dzień Chłopaka

W tych dniach były kubki, bransoletki, kwiatki, lizaki i przede wszystkim fajna atmosfera.

Może takie dni powinny być częściej...?

Świąteczne przygotowania w naszej klasie

Świąteczne przygotowania rozpoczęliśmy od udekorowania choinki przyniesionej do klasy przez rodziców. 🎄 Mimo kilku upadków drzewka, ubieranie ostatecznie zakończyło się sukcesem, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Zwieńczeniem całej akcji przygotowań do świąt było wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. angel

Wycieczka do Nowej Dęby

W dniu 3 grudnia nasza klasa uczestniczyła  w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.Pobyt w muzeum oraz oglądanie pięknych i niepowtarzalnych bombek, wzbudził w nas podziw i wywarł ogromne wrażenie, pozwolił poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia w poniedziałek  przybył do nas Święty Mikołaj. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na prezenty. Gdy to już się stało na naszych twarzach zagościło wiele  radości, uśmiechów i szczęścia.

Wyjazd na wspólne kibicowanie w ramach innowacji "Aktywnie i zdrowo"

W dniu 2 października 2021r. klasa czwarta wspólnie z wychowawczynią wyjechała do Obszy by wspólnie kibicować drużynie Błękitni Obsza. Przygotowania rozpoczęły się wcześniej od wykonania transparentu zagrzewającego do walki. Drużyna Błękitni Obsza pewnie pokonała na swoim boisku Tur Turobin 4:0, a ozdoba meczu było trafienie z 25 metra Daniela Kaczmarczyka, który umieścił pikę tuż pod poprzeczką bramki. Wspólne kibicowanie zakończyliśmy w Karczmie Roztocze na pizzie zasponsorowanej przez rodziców klasy czwartej.

#Szkoła do Hymnu

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w akcji MEiN #SzkołaDoHymnu