• Rok szkolny 2021/2022

• Klasa III

• Lekcja w Leśnej Szkółce

Wiosną las zaprasza nas do odkrywania jego tajemnic. W dniu 3 czerwca 2022r. na zakończenie innowacyjnych zajęć matematycznych poszukiwaliśmy matematyki w pięknych lasach Nadleśnictwa Biłgoraj. Dzięki Panu Nadleśniczemu i Pracownikom Nadleśnictwa dowiedzieliśmy się jak wygląda ich praca. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat zwierząt i roślin leśnych.  Mieliśmy również  niepowtarzalną okazję uczestniczyć w   otwarciu nowo powstałego  Hotelu dla owadów.  Po wędrówce leśną ścieżką edukacyjną  zjedliśmy  pyszne kiełbaski zakupione przez rodziców i upieczone na ognisku przygotowanym przez Pana Leśnika nieopodal Szkółki Leśnej w Bojarach.

Dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa Biłgoraj  za serdeczne przyjęcie  i poświęcony czas oraz upominki, które będą nam przypominały o tej wspaniałej leśnej przygodzie.

Nadchodzi Wielkanoc

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy III poznali zwyczaje związane z Wielkanocą tj. wyrób palm wielkanocnych, zdobienie pisanek, przygotowywanie potraw świątecznych, zwyczaj śmingusa dyngusa.

Wykonali prace plastyczno-techniczne "Kwieciste jajka wielkanocne", który przyozdobili klasową gazetkę wielkanocną. Ponadto wykonali piękne kartki wielkanocne dla emerytowanych pomocników naszej szkoły.

Dzień bez Plecaka

W czwartek 7 kwietnia każdy uczeń klasy III przyniósł swoje szkolne przybory i podręczniki w ... czym popadnie.

Pomysłów było mnóstwo: walizki, kosze na śmieci, nosidełka dla dzieci, pudełka, pufy, samochody dla dzieci, poszewki, hustki, skrzynki. Dzień bez plecaka okazał sie udany. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.

Plecak dla Kolegi i Koleżanki z Ukrainy

Akcja "Plecaczek dla ucznia"

Uczniowie klasy III przyłączyli się do akcji organizowanej na terenie naszej szkoły dla dzieci z Ukrainy "Plecaczek dla ucznia". Skompletowaliśmy plecaczki, które zostaną przekazane naszym rówieśnikom z Ukrainy.

Konkurs Pięknego Czytania

W lutym w klasie odbył się klasowy Konkurs Pięknego Czytania.

Celem rywalizacji było podniesie poziomu czytelnictwa oraz rozwijanie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych. W konkursie zostali wyróżnieni:

Julia Hołojuch

Lidia Adrian

Zuzanna Farion

Emilia Wojcieszko

Kacper Matysiak

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy

Matematyka jest wszędzie, czyli szkolne przygody z matematyką..... i nie tylko

W pierwszym półroczu podczas zajęć dodatkowych  poszukiwaliśmy  matematyki w różnych miejscach i w różnych sytuacjach. Odkrywaliśmy matematykę na  wycieczce, na zakupach, w czasie  ważenia naszych plecaków,  odmierzania czasu, kodowania  oraz projektowania  i konstruowania  budowli z kocków.

Dzień Babci i Dziadka

Laurki, życzenia – tak uczniowie klasy III przygotowali się do obchodów bardzo ważnych świąt – Dnia Babci i Dnia Dziadka. Podczas zajęć opowiadali o swoich bliskich. Jako dziennikarze przeprowadzili wywiady z babciami i dziadkami.

Wszystkim Babciom i Dziadkom uczniowie klasy III życzą zdrowia, satysfakcji z życiowych dokonań, a przede wszystkim wiele radości i pociechy z wnuków.

Idą święta i ich mocy czar

W naszej klasie bardzo mocno kultywowane są tradycyje świat Bożego Narodzenia. Na zajęciach z edukacji plastycznej własnoręcznie wykonaliśmy kolorowe bombki i aniołki,a następnie ustroiliśmy klasową choinkę. Bombki wyglądają niczym różnobarwne i delikatne gwiazdki. Ozdobiona choinka błyszczy jak diamencik. Jest piękna.

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

3 grudnia odwiedziliśmy Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Poznaliśmy historię powstawania bombki. Podczas warsztatów każdy z nas wykonał samodzielnie  bombkę choinkową, która przyozdobi jego świąteczne drzewko w domu. Podczas zakupów w sklepiku świątecznym przekonaliśmy się jak ważna jest matematyka w życiu codziennym.

Mikołaj w naszej klasie

W dniu 6 grudnia naszą klasę odwiedził Mikołaj. Obdarował nas prezentami , w których było mnóstwo  słodkości. Wszystkim sprawił wiele radości. Mikołaju czekamy na Ciebie za rok!

Ratujemy życie drugiej osobie

W dniu 19 listopada uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Ratujemy życie drugiej osobie”, które poprowadziła pani Teresa Granda. Poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy. Za aktywny udział w zajęciach zostaliśmy odznaczeni Medalami Małego Ratownika.

Konkurs Piosenki Patriotycznej

Uczeń naszej klasy Kacper Matysiak w grupie klas II – III zajął 3 miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obszy. Gratulacje dla Kacpra!

Kartka dla Żołnierza

17 listopada wykonaliśmy pocztówki i laurki dla obrońców naszych granic. Chcielibyśmy, żeby one choć na chwilę wywołały uśmiech na twarzach żołnierzy w czasie ich ciężkiej pracy.

Odkrywamy Roztocze

W dniu 4 listopada aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Odkrywamy Roztocze”. Poznaliśmy zwierzęta żyjące na naszych terenach, rośliny, które można spotkać w roztoczańskich lasach, a także wiele ciekawych miejsc na Roztoczu, które na pewno odwiedzimy podczas wakacyjnych wędrówek. Na pamiątkę otrzymaliśmy kolorowanki ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

# Szkoła do Hymnu 2021

Uczniowie chętnie się włączyli w akcję. Z zaangażowaniem zrobili gazetkę o Symbolach Narodowych a później o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewali Hymn Polski.