• Rok szkolny 2021/2022

• Wychowawca

Wiesław Nieścior- nauczyciel techniki i informatyki

• Klasa VI

• Łąka Kwiatowa

Uczniowie klasy VI w piątek 6 maja obsadzili kwiatami swoją łąkę kwiatową.

Nowy Uczeń

Klasa VI powiększyła się o nowego Ucznia pochodzącego z Ukrainy.

Obecnie klasa liczy dziewięcioro uczniów:

• 3 dziewczynki
          • 6 chłopców

Akcja "Żonkil"

Klasa VI w dniu 21 przystąpiła do akcji pt. ”Żonkile”. Wykonała własnoręcznie na podstawie szablonu żółtego żonkila udostępnionego przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Akcja „Żonkile” to ważny projekt społeczno – edukacyjny, przypominający o powstaniu w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Co roku organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. W jej obchody włączyła się też społeczność naszej klasy.

Żółty żonkil stał się symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Związany jest z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznicę powstania składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Klasa VI w dniu 08.02.2022 r. podczas zajęć zdalnych omówiła zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci Internet w ramach Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu

link zawierający więcej informacji znajduje się poniżej

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole

Nowa Uczennica

Od nowego półrocza Klasa VI powiększyła się o nową Uczennicę.

Obecnie klasa liczy ośmioro uczniów:

• 3 dziewczynki
          • 5 chłopców